Susirasti savo augalą

Kiekvieną pavasarį imu atidžiau ieškoti TO augalo, kurį man patiks auginti, kuriam patiks augti, kurio bus daugiau nei kitų, kuris bus kuo nors naudingas (maistas, vaistas). Aš ilgainiui viską apie jį žinosiu: lotynišką pavadinimą, visas jo rūšis, atskirsiu pagal lapų formą pavadinimą, turėsiu vis augančių tų skirtingų rūšių kolekciją. Tai bus mano sodo ir daržo pasididžiavimas. Tai bus ir grožis, ir šešėlis pasislėpti nuo saulės kaitros, ir nauda.

Aišku, aš už įvairovę, juk pasaulyje tiek augalų, gėlių, daržovių, tačiau norisi turi TĄ augalą, TĄ gėlę ir TĄ daržovę, kuri būtų tavo. Kad atsirastų kažkokia tarpusavio chemija, kaip koks namų augintinis, kuris be žodžių supranta, kokia tavo nuotaika, kada reikia ateiti pagulėti ant kelių, o kada kažko pavyks pasiekti tik ilgai ir įkyriai miauksint. Taip ir tu žinai, kada galima tiesti ranką, suvoki, dėl kurios priežasties atsirado daugiau geltonų lapų, kokias trąšas jis mėgsta.

Žodžiu, aš noriu atrasti tokį savo augalą. Pernai galvojau, kad tai gali būti aronija. Pasodinau kelis krūmelius, berods, jiems ten patiko. Bet kol kas nieko negaliu pasakyti apie chemiją, ar ji atsiras, ar ne. Aronija uogų jau davė, užsišaldžiau, dabar po kelias sukramtau.

Šiemet mano dėmesį patraukė juodauogis šeivamedis. Viename „Sodo spalvos“ numeryje aptikau kelis jį apibūdinančius sakinius, kad gražiai žydi, kad uogas mėgsta paukščiai, kad uogos naudingos, naudinga ir žievė, ir žiedai. Be to, šeivamedžio kvapas nepatinka kai kuriems vabzdžiams, todėl jis dar turi ir tokią apsauginę naudą nuo musių. Atrodytų, visi mano reikalavimai – ir maistas, ir vaistas, ir gražus, ir šešėlis bus, ir dar muses atbaido! Tobulas augalas.

Būtinai jį įsigysiu pavasarį ir žiūrėsiu, ar jam patiks pas mane, nes man jis jau patinka.

Dar ieškau savo gėlės. Iš daržovių – tai greičiausiai bus burokėliai. Puikiai sutariam.

Latest posts by Daiva (see all)

Parašykite komentarą