Apie gyvenimą lysvėje

Visuose Lietuvos kraštuose, miestuose, miesteliuose, kaimuose, kaimeliuose gyvena aistringų žmonių grupė, tokie lysvių gyventojai. Jiems smagu pirkti daržovių sėklas, grožėtis jų forma, berti jas į žemę, paskui rauti žoleles aplink daigelius, maišyti visokius tirpalus ir jais laistyti lysves, vakarais su kitų lysvių gyventojais kalbėtis temomis „pernai tai gerai pas mane augo paprikos“, „šiemet pomidorų daigai silpnoki“, „nusprendžiau daryti kelias lysves iš šiaudų“ ir t.t., ir pan.

Lysvių gyventojai yra labai draugiški ir geri žmonės. Juos atpažinsi iš to, kad jie visada noriai dalinasi gėlių daigais, sėklomis, o jeigu pas juos vasaros pabaigoje užsuki į svečius, tai namo važiuosi su maišeliu agurkų, krapų ir svogūnų laiškų ryšuliu, dėžute morkų ir dar keliais apskritapilviais aguročiais. Lysvėse gyvena dosnūs ir geri žmonės, kurie mėgsta dalintis savo sukurtu gėriu.

Šis tinklalapis apie gyvenimą lysvėje: apie žmones, ten augančias gėles, daržoves, sodus, apie virtuvėje gimstančius kulinarinius šedevriukus. Ir dar apie džiaugsmą, kurį teikia buvimas daržininku ir sodininku.

Esu mieste gimęs ir užaugęs žmogus, nors vaikystės bėgo kaime, tačiau kaip užsiauginti daržovių ilgą laiką neturėjau supratimo. O ir noro tą daryti nebuvo jokio. Kam to reikia? Juk viską galima nusipirkti parduotuvėje.

Prieš tris metus įsigyta sodyba ir pirmais metais užsiauginti aštuoni ridikėliai pakeitė viską.

Prasidėjo miestietės transformacija į kaimietę ar bent į žmogų atsigaunantį gamtoje. Supratau, kad lysvėje vyksta atskiras gyvenimas. Per kelis daržininkavimo metus man atsivėrė stebuklingas pasaulis. Savo atradimais noriu pasidalinti, nes jaučiu, kad mane net perpildo džiaugsmas, kurį gali suteikti paties užsiauginta daržovė.

Lysvės gyventoja Daiva

gyvenimaslysveje@gmail.com