Sodinimai baigti – pradedam auginti

 

Nors šiemet labai šiltas pavasaris, aš neskubėjau kaip pirmaisiais savo daržininkavimo metais, jau balandžio mėnesį kišti sėklas į žemę. Kam to reikia? Didesnė dalis vis tiek nesudygsta. Kad pasipuikuoti prieš kitus feisbuke savo derliaus nuotraukomis? Tai jie, kaip taisyklė, deda fotkes šiltnamyje užaugintų ridikėlių, iš žiemos sodintų svogūnų, rudenį sėtų morkų. Čia reikia žinoti ir neapsigauti lekiant į traukinį. Traukinys, šiuo atveju, išvyksta tik po Joninių. Ir aš šiemet jau praktiškai įšoksiu į nuvažiuojantį traukinį su burokėlių sodinimu. Net du metus prie daržo buvo toks lopinėlis uždengtas plėvele, ten, manyčiau, įvyko puikus pūdymas. Reikia tik pridėti dar kokios geresnės žemės ir sėti burokus. Užsitempė viskas taip, nes tiesiog jau nespėjau. Visi savaitgaliniai daržininkai, manau, galvoja „jei aš kiekvieną dieną čia būčiau, tai čia pas mane būtų!.. oho kokie derliai ir nei vienos piktžolytės“. Užtenka praleisti sodyboje daugiau nei dvi dienas ir besėdint lysvėse ima ateiti visokios kūrybinės mintys, pavyzdžiui, o gal man pasidaryti dilgėlių antpilą? Skaičiau, kad puiki trąšą daržovėms; o gal man papurenti žemę tarp sodinukų? O gal man dar čia palei tvorą pasisodinti kokį aukštesnį medį, kad būtų lysvėse dalinis šešėlis? Žodžiu, iš karto ko nors prisigalvoji, ką dar galėtum padaryti, kad tik tavo daržas būtų geresnis.

O kai atvažiuoji tik savaitgaliais, tai atlieki būtiniausius darbus ir vietos kūrybai nebelieka. Kartais nelieka laiko ir tiems būtiniausiems darbams. Na, bet aš jau pradėjau skųstis 🙂

Ką pasodinau lauke:

Dviejų rūšių svogūnų, agurkų ir aguročių daigus (dengiau šiaudais), morkų iš juostelių, česnakų dar rudenį, žemaūgių pupelių, žirnių, lapinių kopūstų, špinatų, petražolių, krapai jau patys pasisėjo. Dvejose vietose pasodinau moliūgų tris daigus ir dar taip sėklų kišau – jau penkios sudygo.

Ką pasodinau šiltnamyje:

Pomidorų keturių rūšių ir agurkų, taip pat salotų, ridikėlių (jau pirmą partiją suvalgėm), špinatų, kurie taip greitai sudygo, kad net puolė žydėti.

Šiemet turėjau labai gražius agurkų daigus ir nenorėjau jų sodinti lauke, nes man atrodė, kad dar vėsoka, todėl nunešiau juos į šiltnamį. Ir paskui skaičiau ten visokius straipsnius ir klausinėjau žmonių, ar galima vienam šiltnamyje auginti ir agurkus, ir pomidorus. Nuomonės, kaip visada, dvi ir kardinaliai skirtingos. Bet neseniai kyštelėjau nosį į Vilniuje kaimynystėje stovintį šiltnamį – puikiai ten auga ir tie, ir tie. Nusprendžiau, kad reikia bandyti, tada turėsiu savo nuomonę. Juolab, kad kitais metais planuojamas antras šiltnamis, tada bus vienas agurkams, kitas pomidorams, o šiemet gali pabūti ir toks va – mišrus.

 

Žodžiu, viskas susodinta, liko tik burokėliai. Dabar laistymas, ravėjimas ir kažkokie natūralūs tręšimo būdai. O tada jau nuotraukos, feisbukas, išdidūs veidai ir beribis dosnumas (gal kam reikia obuolių?).

Latest posts by Daiva (see all)

Parašykite komentarą