Šiemet viskas mėnesiu vėluoja

Nors daržininkauju tik trečius metus, šiemet mintyse vis kartoju „na taip dar nebuvo“. Žiūriu savo užrašus, kada ką sėjau, dar feisbukas primena, kad praeitais metais tuo pačiu metu jau skyniau burokus, rinkau žirnelius. Sakyčiau, kad šiemet viskas geru mėnesiu vėluoja. Sėjimui pasirinkau gegužės pradžią, bet matau, kad galėjau sėti vėliau, gal būtų geresnis sudygimas.

Taip, šiemet labai prastas sudygimas. Balandžio 28 d. sėjau trijų rūšių salotų, ridikėlių. Sudygo tik vienos rūšies salotos ir vos kelios eilutės, ridikėliau buvo kažkokie mažiukai. Tą pačią dieną sėjau 50 šparaginių pupelių, nesudygo nei viena, taip pat nieko nesulaukiau iš cukinijų. Iš viso imu manyti, kad arba reikės rinktis kitos veislės cukinijas arba jų visai atsisakyti, nes per trejus metus jokio derliaus.

O gegužės 5 dieną sėjau šparaginių pupelių ir margų pupelių, tai derlių turiu, nors derlingumas prastas: iš 39 ir 54 pasėtų vienetų turiu 7 ir 10 sudygusius daigus.

Atskiro aptarimo reikia morkoms juostelėse. Sudygimas buvo ilgas, net buvau nusprendusi, kad jau nieko nebus, bet paskui pasirodė ir dabar aiškiai matau tas juosteles. Tik yra tokie ruožai, kur nieko nesudygo, trūksta kokių 20 cm. Man iš esmės morkos juostelėse patiko ir aš net nekreipiu dėmesio į tuos tuščius ruožus, nes šiemet viskas pasižymi prastu sudygimu.

Labai mane ir mano kaimynę nustebino vieni svogūnai. Ji pasakojo man apie daugiagalvius svogūnus, kaip ten gamtinės žemdirbystės grupėje feisbuke visi juos giria, nori turėti, dalinasi patarimais, kaip ten reikia svogūną pjaustyti prieš sodinimą, kad gautųsi tie daugiagalviai. Klausiausi jos ir prisiminiau, kad pas mane vienoje lysvėje pasodinti svogūnai visi tokie daugiagalviai. Iš viršaus matosi, atrodo, lyg būčiau labai tankiai susodinusi ir jie sulipo 🙂 Dar piktinausi, kad kokie čia prasti svogūnai, ką aš su tokiais darysiu, kodėl čia jie iš viso tokie gavosi… Kaimynė taip nustebo, klausė, iš kur tokių gavau. Pažiūrėjau užrašus, pasirodo, gavau aš juos Rimi parduotuvėje, kai buvo sėklų ir svogūnėlių išpardavimas. Pamačiau kažkokius labai didelius, kurie buvo nepigūs, bet kai buvo išpardavimas, tai tada buvo normali kaina, tai ir nusipirkau. Laiškų iš tų svogūnų visai nebuvo. O koks ten džiaugsmas iš to daugiagalviškumo – tai kol kas nežinau.

Pirkau nedidelius raudonus ir geltonus svogūnėlius Norfoje. Tai raudoni net nesudygo, geltoni pasirodė puikiai, sudygo visi – o čia jau stebuklas kaip šiems metams.

Ką pasodinau tikrai vėlai – tai moliūgus, nes jie ilgai nedygo ir aš vis dariau atsodinimus. Paskutinė moliūgų sėja buvo gegužės 26 dieną – prikišau gal 12 sėklų. Dabar turiu keturis daigus. Bet čia negaliu pykti už tokį daigumą, nes sėklos yra išimtos iš mūsų pernai užauginto moliūgo giganto. O pagal teoriją, moliūgų ir aguročių sėklos geriausia daigumą demonstruoja ne pirmais, o antrais metais. Taip kad tikiuosi, kad kitais metais tų surinktų sėklų daigumas bus didesnis.

Burokais esu labai patenkinta, derlius jų šiemet bus gausus.

O dabar raviu, laistau kai sausiau ir stebiu, kaip viskas po truputį, bet ryžtingai auga 🙂

Latest posts by Daiva (see all)

Parašykite komentarą